HAKKIMDA

Dr. Fulya Gürbüz

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldum. 1994-2004 döneminde çeşitli banka ve aracı kurumlarda sabit getirili menkul kıymetler üzerine çalıştım.

Finans matematiği, muhasebe, borçlar hukuku, pazarlama gibi konulardaki eksikliklerimi giderebilmek adına Marmara Üniversitesi Çağdaş İşletme Sertifika Programını 1995 yılında tamamladım.

2004 yılında tamamladığım Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği Yüksek Lisans Programı ile finans piyasalarının temelini oluşturan finansal teorileri, matematiksel modellemeleri, risk teorisini, ekonomi teorisi ve ekonometri uygulamalarını anlama fırsatını elde ettim.

2004 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Doktora Programına kabul edilmemle birlikte akademik alana yöneldim.

2008 yılında finanstrend.com kurucu ortağı olarak makro-ekonomik verilere yönelik analiz ve yorumlarımı yayınlamaya başladım.

2010 yılında doktora programından mezun oldum.

2006-2014 döneminde çeşitli üniversitelerde finansal ürün fiyatlaması ve teorisi, finansal matematik, sigorta matematiği, finansal ekonometri, olasılık dersleri verdim.

2019 yılında profesyonel koçluk eğitimini tamamladım. Temelini koçluk araçları ile desteklediğim “Finansal Davranış ve Ekonomi Okuryazarlığı” başlıklı eğitim modelim ile ekonomi okuryazarlığını yaygınlaştırmayı hedefliyorum.

Finansal okuryazarlık temelinin, ekonomi okuryazarlığı ile sağlamlaştırılması halinde finansal kararların daha sağlıklı alınabileceğini savunuyorum.

Haftada bir olmak üzere 4 haftalık “Ekonomi Verilerinin Şifresi” eğitimim ile katılımcıların ekonomik görünüme dair resmi kendilerinin çizmesini amaçlıyorum.

Güncel eğitimlerimi pamagaza.com adresinden takip edebilirsiniz.